Cukrzyca

Obszar terapeutyczny

Obszar terapeutyczny

arrowReturn to Cukrzyca

Cukrzyca jest schorzeniem, w którym poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, ponieważ organizm nie jest w stanie we właściwy sposób tego poziomu kontrolować.

Insulina jest hormonem produkowanym przez trzustkę i obniża poziom cukru we krwi, umożliwiając transport cukru (glukozy) do komórek organizmu, które wykorzystują go jako źródło energii.

Istnieją dwa typy cukrzycy: typ I występuje, gdy trzustka w ogóle nie produkuje insuliny – typ ten może zostać zdiagnozowany już w dzieciństwie lub we wczesnym wieku młodzieńczym.

Typ II występuje, gdy trzustka nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości insuliny lub gdy nie pracuje na tyle efektywnie, aby obniżać poziom cukru we krwi.

Wysoki poziom cukru we krwi może powodować poważne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do uszkodzeń oczu, nerek i nerwów.

Nie należy lekceważyć objawów cukrzycy, ponieważ szybkie rozwijanie się tej choroby może doprowadzić do powikłań związanych z innymi organami naszego ciała.

U osób z cukrzycą może również występować wyższe ryzyko zawału serca lub udaru, wysoki poziom cukru może także okazać się śmiertelny dla organizmu, jeśli chory nie otrzyma odpowiedniej pomocy medycznej.

Cukrzyca

Bezpłatne badania i konsultacje dla osób z cukrzycą typu II i problemami kardiologicznymi
Gastropareza cukrzycowa – bezpłatna konsultacja