Jeśli zdiagnozowano u Ciebie Cukrzycę Typu 2 i chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości terapeutycznych, skontaktuj się z nami 327 378 182
Cukrzyca to trwające całe życie zaburzenie metaboliczne, które dotyka około 370 milionów dorosłych na całym świecie. Jeśli żyjesz z cukrzycą typu 2, docenisz znaczenie dbania o swoje zdrowie.
Cukrzyca typu 2 może powodować inne stany, takie jak niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NASH), cicha choroba z niewielkimi objawami lub bez nich. Stłuszczenie wątroby może rozwinąć się w niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH) i prowadzić do marskości lub raka wątroby.
Jeśli uważasz, że możesz być zagrożony, rozważ udział w badaniach klinicznych i otrzymaj bezpłatny Fibroscan, aby ocenić uszkodzenia wątroby.
- Poszukujemy ochotników do wzięcia udziału w badaniach klinicznych, aby lepiej zrozumieć chorobę i pomóc w znalezieniu nowych metod leczenia.
- Kwalifikujący się uczestnicy otrzymają bezpłatną kontrolę stanu zdrowia, Fibroscan, a cała opieka w ramach badania zostanie zapewniona bezpłatnie.
- Synexus może również pomóc w obustronnym transporcie do jednej z naszych przychodni.
Wszystkie badania kliniczne w Synexus są prowadzone pod nadzorem niezależnej Komisji Bioetycznej i za zgodą Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Czy grozi Ci stłuszczenie wątroby?
Ryzyko wystąpienia NASH może być powiązane z różnymi czynnikami zdrowotnymi. Wprowadź informacje poniżej, aby sprawdzić ryzyko i odkryć kolejne kroki.
Wiek
NASH risk increases with age.
BMI
People with a high BMI are at higher risk of developing NASH.
Stan przedcukrzycowy lub cukrzyca?
Having insulin resistance is linked to a higher risk of having NASH.
Ciśnienie tętnicze
People with elevated blood pressure may be at risk of developing NASH.
Cholesterol
People with elevated cholesterol may be at risk of developing NASH.
Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.
Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:
- Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
- Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
- Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
- Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach
Wszystko co musisz wiedzieć o badaniach
Jest to badanie podobne do USG stosowanego w czasie ciąży, które mierzy elastyczność (lub sztywność) wątroby. Zdrowa wątroba powinna być miękka i elastyczna, a jeśli wątroba jest sztywna, oznacza to, że mogło nastąpić uszkodzenie.
Jak to dokładnie działa?
Fibroscan jest to całkowicie bezbolesna procedura polegająca na wprowadzeniu sondy nad prawą górną część żołądka. Skan zostanie przeprowadzony podczas wizyty w przychodni.
Jakie są korzyści?
Wyniki skanowania mogą pomóc lekarzowi dowiedzieć się o stopniu uszkodzenia wątroby i zdecydować, jakiego leczenia możesz potrzebować. Jest pomocny w mierzeniu stopnia uszkodzenia wątroby u osób z:
- Wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C.
- Alkoholowa choroba wątroby
- Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby
- Współzakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C i HIV
- Hemochromatoza (zespół przeciążenia żelazem)
- Inne choroby wątroby
Jakie są zagrożenia?
Nie ma żadnego ryzyka. Fibroscan Jest bezbolesny i nieinwazyjny (to oznacza, że nie jest przeprowadzany wewnątrz ciała i nie powoduje uszkodzenia skóry).
Synexus jako jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci ośrodków badań klinicznych na świecie zapewnia profesjonalne i przyjazne podejście do każdego pacjenta. Biorąc udział w badaniach klinicznych masz szansę pomóc sobie i innym pacjentom. Badania kliniczne umożliwiają pomoc badaczom poszukującym nowych terapii, z których będą korzystać pacjenci w przyszłości.
Nasze Przychodnie są zlokalizowane w największych miastach w Polsce. Nie wszystkie badania jednak są prowadzone w każdej przychodni.
Aby dowiedzieć się czy w Twojej okolicy jest prowadzone badanie, wypełnij formularz rejestracyjny.
Cukrzyca może wpływać na rozwój innych schorzeń takich jak gastropareza cukrzycowa czy niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Jest dodatkowym obciążeniem zwiększającym ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Co jeśli chorujesz na Cukrzycę Typu 2?
Poleć swoim bliskim
Jeżeli znasz kogoś, kto byłby zainteresowany wzięciem udziału w badaniach klinicznych, skontaktuj się z nami. Wzięcie udziału w badaniach klinicznych to często jedyna możliwość terapii dla wielu schorzeń, dla których obecna medycyna nie znajduje zadowalających rozwiązań. Wspólnie w trosce o zdrowie.
Poleć