Egzema, znana również jako atopowe zapalenie skóry, nie jest tylko chorobą kosmetyczną

Egzema jest przewlekłą chorobą skóry, która powoduje występowanie na skórze różnych części ciała zaczerwienionych, swędzących i suchych plam.

Umiarkowana lub ciężka egzema może powodować intensywny ból, swędzenie i pękanie skóry. Egzema może się okresowo zaostrzać, szczególnie w przypadku narażenia na pewne bodźce, takie jak zimne lub suche powietrze oraz kontakt z substancjami drażniącymi, w tym z szorstkimi tkaninami i substancjami chemicznymi, takimi jak perfumy lub barwniki.

Umiarkowana lub ciężka egzema może utrudniać życie codzienne, powodując nieobecności w pracy i rezygnację z wydarzeń towarzyskich. A wypryski na widocznych miejscach ciała, takich jak twarz, szyja i ręce, mogą wzbudzać zakłopotanie.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Ludzie mogą nie poświęcać wiele uwagi badaniom klinicznym, ale wszystko, od aspiryny po chemioterapię, jest dokładnie badane, zanim zostanie przepisane przez lekarza. Badania kliniczne wymagają ochotników, którzy w nich uczestniczą pod nadzorem lekarza i/lub pracowników służby zdrowia. W miarę trwania badania, lekarze

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Wykonaj następny krok, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do lokalnych badań klinicznych dla osób z egzemą.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Galderma Egzema - Synexus