Wirus RSV może być groźny dla osób w starszym wieku. Pomóż w badaniach naukowych nad szczepionką.

Syncytialny wirus oddechowy (ang. Respiratory Syncytial Virus, RSV) to powszechnie występujący i bardzo zakaźny wirus, który zwykle wywołuje łagodne objawy przypominające grypę. Pomimo iż wiele osób wraca do zdrowia po jednym lub dwóch tygodniach, wirus ten może być groźny dla osób w starszym wieku i niemowląt.

Wirus RSV może powodować poważne zagrożenie u osób w starszym wieku, a w szczególności u pacjentów z chorobami serca lub płuc, takimi jak POChP, astma, niewydolność serca, czy u osób z osłabionym układem immunologicznym. Obecnie nie istnieją żadne zatwierdzone szczepionki przeciw wirusowi RSV.

Ponieważ nie ma sprawdzonego lekarstwa na RSV, badacze podejmują działania aby je wynaleźć. Poszukujemy ochotników w wieku od 60 lat do udziału w badaniach klinicznych, aby umożliwić testowanie szczepionek przeciw wirusowi RSV, których nie mogą zapewnić lekarze w ramach zwykłej opieki.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Zrób następny krok, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do lokalnych badań klinicznych nad szczepionkami przeciw wirusowi RSV.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

RSV - Synexus