DNI SENIORA – Wrocław 2015

DNI SENIORA – Wrocław 2015

Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Centrum Medycznym Synexus zapraszają do udziału w tegorocznej edycji Święta Seniorów, które w tym roku celebrujemy od 25 września do 11 października we Wrocławiu.

Świętowanie rozpocznie się Inauguracją DNI SENIORA w piątek 25 września (pl. Nowy Targ, od godz. 10.00) – zapraszamy wszystkich chętnych do bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w ilości osób w udekorowanych kapeluszach.

Kolejne dni również będą obfitować w wiele atrakcji i nowości tegorocznej edycji. Wśród nich nie zabraknie konkursów z nagrodami, specjalnych promocji i bezpłatnych wydarzeń, a także imprez prozdrowotnych, sportowych i różnych wydarzeń towarzyszących.

W ramach działań prozdrowotnych Centrum Medyczne Synexus przygotowało wiele pakietów bezpłatnych badań kontrolnych oraz Białe Soboty. Będzie można także wziąć udział w: Dniach Gerontologii, bezpłatnych badaniach słuchu, Akademii Zdrowia Seniora, czyli bezpłatnych wykładach i konsultacjach we Wrocławskim Centrum Seniora.

Stały punkt w programie Dni Seniora, czyli Senioriada, oprócz tradycyjnych dyscyplin, czyli biegi, nordic walking, pływanie, piłka nożna, szachy, w tym roku poszerzy się o nowe konkurencje: zawody w brydża oraz zawody na kręgielni w Creatorze. Imprezy te rozpoczną się już 22 września i potrwają do 12 października.

W bogatym programie „DNI SENIORA – Wrocław 2015” znajduje się również wiele programów edukacyjnych, między innymi: bezpłatne pokazy, spotkania i wykłady w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, dni otwarte w Domach Pomocy Społecznej, szkolenia komputerowe w Hewlett Packard, kosmetyczne porady i metamorfozy, Akademia Finansowa Mennicy Wrocławskiej.

Jak co roku, organizatorzy zapewniają ofertę kulturalno-rozrywkową, a także konkursową. W repertuarze rozrywkowym „DNI SENIORA – Wrocław 2015” nie może zabraknąć imprez organizowanych przez samych seniorów, takich jak BAL KAPELUSZY. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy podczas Pikniku na Muchoborze Wielkim i Pikniku na Psim Polu.

Zachęcamy do udziału we wszystkich wydarzeniach, przygotowanych specjalnie w ramach „DNI SENIORA – Wrocław 2015”.

Więcej na www.dniseniora.pl i www.seniorzy.wroclaw.pl