Przyjrzyjmy się dokładniej polipom nosa…

Przyjrzyjmy się dokładniej polipom nosa…

Czy nowe badanie kliniczne jest dla Ciebie odpowiednie?

Życie z polipami nosa

Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa może oznaczać ciągle cieknący lub niedrożny nos, ograniczony zmysł powonienia lub smaku, problemy z oddychaniem, ból twarzy lub bóle głowy – polipy nosa to nieprzyjemne uczucie.

Możliwe, że próbował(a) Pan/Pani wielu dostępnych obecnie leków, ale prawdopodobnie mają one działania uboczne i nie spełniają oczekiwań, więc objawy nigdy nie ustępują.

Jeśli jest Pan/Pani w takiej sytuacji, może zainteresuje Pana/Panią informacja o naszym badaniu klinicznym? Szukamy osób, które mogą nam pomóc lepiej poznać lek badany w przewlekłym zapaleniu zatok przynosowych z polipami nosa.

Nowe badanie

Celem badania POLYP 1 jest sprawdzenie, czy lek badany może pomóc łagodzić objawy u osób z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych z polipami nosa. Lek badany jest już stosowany u osób z astmą alergiczną i pokrzywką przewlekłą.

Czy kwalifikuję się do badania?

Jeśli rozpoznano u Pana/Pani przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa, oraz ma Pan/Pani:

  • 18–75 lat
  • polipy nosa w obu przewodach nosowych
  • zatkany nos, wyciek z nosa, ograniczony zmysł powonienia lub wydzielina spływa Panu/Pani z nosa do gardła
  • od co najmniej 4 tygodni stosuje Pan/Pani sterydowy spray do nosa na polipy nosa

Lek stosowany w badaniu

Lek stosowany w badaniu oznacza lek badany, którym jest omalizumab ALBO placebo.

Uważa się, że przeciwciało o nazwie IgE odpowiada za powstawanie polipów nosa (powodując ich wzrost).

Zadaniem omalizumabu jest obniżanie poziomu IgE w organizmie, w związku z czym może zmniejszać rozmiar polipów nosa i związane z nimi objawy.

W tym badaniu jest także stosowane placebo (nieaktywny lek). Stosujemy placebo, aby sprawdzić skuteczność leku badanego w porównaniu z pacjentami, którzy go nie przyjmują.

Każdy uczestnik będzie leczony sterydowym sprayem do nosa przez cały okres badania.

Na czym polega udział?

Udział w badaniu wyniesie maksymalnie 33 tygodnie i będzie wymagać od 10 do 16 wizyt w ośrodku prowadzącym badanie. Podczas tych wizyt będzie Pan/Pani otrzymywać lek stosowany w badaniu i odbędzie szereg badań lekarskich, w tym endoskopia nosa, badania fizykalne, badanie krwi i moczu, a także wypełnianie kwestionariuszy medycznych.

Dlaczego warto wziąć udział?

Jeśli spełnia Pan/Pani kryteria i zdecyduje się wziąć udział w badaniu POLYP 1, otrzyma Pan/Pani:

  • bezpłatnie całą opiekę w ramach badania;
  • ścisłą obserwację ze strony specjalnego zespołu prowadzącego badanie, który ma doświadczenie w opiece nad osobami, które mają polipy nosa.

Co równie ważne, dołączy Pan/Pani do ogólnoświatowego badania klinicznego, które pomagają poszerzać wiedzę medyczną w celu poprawy przyszłej opieki nad osobami, takimi jak Pan/Pani, które cierpią na to schorzenie.

Dowiedz się więcej o bezpłatnych konsultacjach lekarskich