Senioralni. Poznań 2016

Senioralni. Poznań 2016

Centrum Inicjatyw Senioralnych już po raz szósty zaprasza mieszkańców Poznania do wspólnego zainaugurowania, trwającej cały październik, imprezy Senioralni.Poznań. W tym roku dzień inauguracji to jedocześnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – spotykamy się 1 października w samo południe!

Nowością będzie miejsce inauguracji – dziedziniec Urzędu Miasta Poznania – pięknie zagospodarowane, zielone miejsce na mapie naszego miasta. Organizatorzy zapewnią miejsca siedzące, a znajdująca się w krużgankach Cafe Misja – jedno z Miejsc Przyjaznych Seniorom i Partner inauguracji zaprosi seniorów do skorzystania z wybranej oferty z menu w promocyjnej cenie.

O godzinie 12.00 jak co roku, prezydent Miasta Poznania przekaże seniorom i seniorkom klucze do miasta, by tym samym przekazać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.

Jak co roku również, prezydent wręczy certyfikaty wyróżnionym w akcji Miejsce Przyjazne Seniorom firmom, instytucjom i organizacjom.

Po oficjalnej części inauguracji zaprosimy mieszkańców do udziału w tradycyjnym koncercie operetkowym, który przygotuje uwielbiany przez seniorów tenor – Bartosz Kuczyk. Tuż po koncercie wystąpi dla Państwa gwiazda – Andrzej Rybiński.

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawać będą zgromadzonym na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń Senioralnych. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wykłady, warsztaty i różnorodne spotkania sprostają szerokim i zróżnicowanym zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków.

Partnerem Głównym szóstej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych.

Partnerami wydarzenia są poznańskie uniwersytety trzeciego wieku: Uniwersytet Każdego Wieku, Akademia Trzeciego Wieku, Uniwersytet Artystyczny III Wieku, Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku i Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnes”.

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na: www.centrumis.pl lub zadzwoń do organizatorów:
Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, tel. 61 847 21 11