V edycja imprezy Senioralni. Poznań

V edycja imprezy Senioralni. Poznań

Centrum Inicjatyw Senioralnych w partnerstwie z poznańskimi uniwersytetami trzeciego wieku oraz przy współudziale Centrum Medycznego Synexus, już po raz piąty organizuje w październiku 2015 imprezę „Senioralni. Poznań”. Założeniem tego wydarzenia jest pokazanie oferty aktywizującej dla seniorów, ale też zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i seniorki, i jak różnorodne mają zainteresowania i potrzeby. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Inaugurację „Senioralnych” zaplanowano na 26 września 2015 r. na godzinę 11.00 (Plac Wolności).

Po części oficjalnej, podczas której prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wręczy seniorom klucze do Bram Miasta i po wręczeniu certyfikatów „Miejsce Przyjazne Seniorom” uczestnicy wezmą udział w koncercie duetu operetkowego. Tuż po koncercie zainicjowana zostanie zabawa taneczna. Dzięki wsparciu i współpracy m. in. artystów z Teatru Muzycznego organizatorzy pragną stworzyć miejsce dla międzypokoleniowej rozrywki i zabawy przy muzyce.

Głównymi wydarzeniami, trwających cały październik „Senioralnych” będą wykłady, warsztaty i drzwi otwarte organizowane przez poznańskie instytucje, kierujące swoją ofertę do seniorów. Wśród organizatorów wydarzeń znajdą się m.in. uniwersytety i szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, kluby seniora, instytucje kultury, firmy oraz osoby prywatne.

Zapraszamy także na Dzień Wykładowy (21 października) w Centrum Medycznym Synexus, przy ul. Głogowskiej 31/33, podczas którego odbędą się następujące prelekcje:

  • 9:00 – Nadciśnienie tętnicze – rozpoznanie i jego leczenie
  • 10:00 – Badania kliniczne – dlaczego je wykonujemy
  • 11:00 – Szczepienia – dlaczego warto się szczepić
  • 12:00 – Cukrzyca – rozpoznanie i jej leczenie
  • 15:00 – Choroba zwyrodnieniowa stawów – metody leczenia

Szczegóły na stronie www.centrumis.pl