Wspólnie w trosce o zdrowie RODZICÓW

Wspólnie w trosce o zdrowie RODZICÓW

RODZICERODZICE-button-1RODZICE-button-2RODZICE-button-3W najbliższych miesiącach obchodzimy dwa bardzo ważne rodzinne święta – Dzień Matki – 26 maja i Dzień Ojca – 23 czerwca. W związku z tym pragniemy zatroszczyć się o zdrowie rodziców i zapraszamy Państwa do udziału w kampanii „Wspólnie w trosce o zdrowie RODZICÓW”.

Naturalnie rodzice zajmują się swoimi dziećmi, poświęcają im czas, energię, zapewniają odpowiednie warunki do rozwoju i starają się zapewnić im dobry start w przyszłość. Rodzice są ze swoimi dziećmi cały czas, przeżywają pierwsze słowo, kroki, sukcesy w szkole, na studiach, a potem w pracy. Czas biegnie nieubłaganie, chwilami nawet pędzi. Dzieci dorastają, zajmują się swoimi sprawami, własnymi dziećmi, a rodzice stają się coraz starsi i czasem odchodzą w cień spraw codziennych, natłoku zajęć, obowiązków i pracy. Większość z nas zawsze może liczyć na ich wsparcie i pomoc, jednak czy wystarczająco często zastanawiamy się nad tym jak się mają rodzice? Czy nie zaczynamy się o nich martwić dopiero, gdy pojawią się u nich problemy zdrowotne? Nie czekajmy, aż dolegliwości staną się uciążliwe, czy wręcz trudne do zniesienia.

Musimy być świadomi tego, że wraz z wiekiem rośnie ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Najczęściej te choroby rozwijają się w ukryciu i ujawniają swoje istnienie dopiero w postaci zaawansowanych powikłań choroby np. zawał serca, udar mózgu, niedrożność naczyń krwionośnych. Nie zawsze zauważamy upływ czasu, chcemy czuć się młodo i nie zwracamy uwagi na kłopoty zdrowotne przychodzące wraz z wiekiem.

Warto też zwrócić uwagę na zdrowie rodziców, zapytać mamę czy tatę kiedy ostatnio wykonywali podstawowe badania? Czy kontrolują swój stan zdrowia? Tym bardziej powinniśmy dbać o nich, jeśli przeszli zawał serca, udar mózgu lub operację kardiologiczną (stenty, by-passy) albo zdiagnozowano u nich cukrzycę. Osoby chore przewlekle są narażeni na liczne powikłania, których mogą uniknąć dzięki regularnej kontroli i wykonywaniu odpowiednich badań. Medycyna wciąż poszukuje nowych rozwiązań dla pacjentów, którzy mimo przyjmowania leków, odczuwają przewlekły ból.

Do końca czerwca 2016 prowadzimy kampanię „Wspólnie w trosce o zdrowie RODZICÓW” oferując osobom, które przeszły zawał serca, udar mózgu lub operację na naczyniach (stenty, by-passy) lub chorują na cukrzycę pakiet bezpłatnych badań:

– lipidogram
– morfologię
– kreatyninę
– glukozę (hemoglobinę glikowaną przy cukrzycy)

Osobom ze zdiagnozowaną chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego i/lub biodrowego oferujemy:

– bezpłatną konsultację lekarską
– bezpłatne badanie densytometryczne

Pragniemy zwrócić się do Państwa, którzy mają rodziców narażonych na choroby sercowo-naczyniowe, po zdarzeniach kardiologicznych lub z cukrzycą, a także z chorobą zwyrodnieniową stawów. Prosimy Was o zachęcanie rodziców do kontrolowania swojego stanu zdrowia. Dzięki regularnym badaniom można uniknąć wielu poważnych komplikacji, cieszyć się dłużej dobrym zdrowiem i świetną formą. Mamy nadzieję, że dzięki naszej ofercie, pomożemy Państwu zadbać o rodziców, my oferujemy bezpłatnie badania – a Państwa prosimy o wsparcie i przekonanie rodziców do rejestracji na wizytę.