Serce i układ krążenia

Obszar terapeutyczny

Obszar terapeutyczny

arrowReturn to Serce i układ krążenia

Serce i układ krwionośny dostarczają krew do każdej komórki naszego ciała poprzez sieć naczyń krwionośnych.

Problemy z naczyniami krwionośnymi są dość powszechne i mogą skutkować podwyższonym ciśnieniem, słabym krążeniem czy miażdżycą, w której ściany tętnic stają się zbyt grube.

W przypadku problemów z krzepliwością krwi mogą występować zakrzepy.

Najpowszechniejszą przyczyną chorób serca jest zwężenie lub blokowanie tętnic wieńcowych, naczyń krwionośnych, które dostarczają krew do samego serca, i jest to najczęstsza przyczyna zawałów serca. Przeprowadzenie odpowiednich badań kardiologicznych pomoże nam w utrzymaniu pewności, że z naszym organizmem jest wszystko w porządku.

Prawdopodobieństwo problemów z naczyniami krwionośnymi zwiększa się wraz z wiekiem, jest również wyższe u osób, które miały w rodzinie przypadki chorób naczyniowych lub chorób serca, u osób ze schorzeniami mającymi wpływ na pracę serca lub naczyń krwionośnych (jak np. wysokie ciśnienie, cukrzyca lub wysoki cholesterol), a także u osób z przebytym zawałem lub udarem, palących lub otyłych.

Problemów z sercem czy z innymi elementami układu krwionośnego nie należy lekceważyć. Tym bardziej, jeśli doświadczyliśmy już jakichś chorób z nimi związanych. Badania kontrolne pozwolą na zachowanie pewności, że leczenie przebiegło pomyślnie.

Serce i układ krążenia

Bezpłatne badania i konsultacje dla osób z problemami kardiologicznymi
Niewydolność serca – bezpłatna konsultacja lekarska