Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH)

Aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji, wypełnij poniższy formularz.

Rozpocznij
Obszar terapii Trawienie i układ pokarmowy

Szacuje się, że 20-30% populacji europejskiej cierpi na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby. Dla osób z NASH nie są dostępne żadne leki, które odwracałyby gromadzenie się tłuszczu w wątrobie i choroba może nadal postępować.

  • Poszukujemy ochotników do udziału w badaniach klinicznych, aby lepiej zrozumieć stan i pomóc znaleźć nowe metody leczenia.
  • Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają bezpłatny skan na urządzeniu FibroScan – procedurę, która pomaga ocenić uszkodzenia wątroby.
  • Synexus może również zapewnić obustronny transport do jednej z naszych klinik.

Wszystkie badania kliniczne w Synexus są prowadzone pod nadzorem niezależnej Komisji Bioetycznej i za zgodą Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Aby sprawdzić czy możesz wziąć udział w badaniu, wypełnij ankietę lub zadzwoń pod numer: 228 998 980

Rozpocznij

Wszystko co musisz wiedzieć o badaniach

Synexus jako jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci ośrodków badań klinicznych na świecie zapewnia profesjonalne i przyjazne podejście do każdego pacjenta. Biorąc udział w badaniach klinicznych masz szansę pomóc sobie i innym pacjentom. Badania kliniczne umożliwiają pomoc badaczom poszukującym nowych terapii, z których będą korzystać pacjenci w przyszłości.

Nasze Przychodnie są zlokalizowane w największych miastach w Polsce. Nie wszystkie badania jednak są prowadzone w każdej przychodni.

Aby dowiedzieć się czy w Twojej okolicy jest prowadzone badanie, wypełnij formularz rejestracyjny.

Cukrzyca może wpływać na rozwój innych schorzeń takich jak gastropareza cukrzycowa czy niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Jest dodatkowym obciążeniem zwiększającym ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Jest to badanie podobne do USG stosowanego w czasie ciąży, które mierzy elastyczność (lub sztywność) wątroby. Zdrowa wątroba powinna być miękka i elastyczna, a jeśli wątroba jest sztywna, oznacza to, że mogło nastąpić uszkodzenie.

Jak to dokładnie działa?

Fibroscan jest to całkowicie bezbolesna procedura polegająca na wprowadzeniu sondy nad prawą górną część żołądka. Skan zostanie przeprowadzony podczas wizyty w przychodni.

Jakie są korzyści?

Wyniki skanowania mogą pomóc lekarzowi dowiedzieć się o stopniu uszkodzenia wątroby i zdecydować, jakiego leczenia możesz potrzebować. Jest pomocny w mierzeniu stopnia uszkodzenia wątroby u osób z:

  • Wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C.
  • Alkoholowa choroba wątroby
  • Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby
  • Współzakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C i HIV
  • Hemochromatoza (zespół przeciążenia żelazem)
  • Inne choroby wątroby

Jakie są zagrożenia?

Nie ma żadnego ryzyka. Fibroscan Jest bezbolesny i nieinwazyjny (to oznacza, że ​​nie jest przeprowadzany wewnątrz ciała i nie powoduje uszkodzenia skóry).

Co jeśli chorujesz na NASH?

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie Niealkoholowe Stłuszczeniowe Zapalenie Wątroby lub cukrzycę typu 2 i chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości terapeutycznych, skontaktuj się z nami 228 998 980

Poleć swoim bliskim

Jeżeli znasz kogoś, kto byłby zainteresowany wzięciem udziału w badaniach klinicznych, skontaktuj się z nami. Wzięcie udziału w badaniach klinicznych to często jedyna możliwość terapii dla wielu schorzeń, dla których obecna medycyna nie znajduje zadowalających rozwiązań. Wspólnie w trosce o zdrowie.

Poleć