Osteoporoza

Aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji, wypełnij ankietę o stanie Twojego zdrowia.

Rozpocznij
Obszar terapii Kości i problemy stawów

Osteoporoza to choroba, która powoduje, że z czasem kości stają się słabe i łamliwe. Mówi się, że jest „cichą chorobą”, gdyż do czasu pierwszego złamania lub pęknięcia kości przebiega bezobjawowo.

  • Przyczyną osteoporozy są zwykle zmiany hormonalne lub niedobór wapnia bądź witaminy D. Kobiety, które przeszły menopauzę, są w grupie podwyższonego ryzyka z uwagi na niższy poziom estrogenu.
  • Lekarze w Twojej okolicy oceniają właśnie nową formę zatwierdzonego produktu leczniczego w celu przetestowania jej możliwości w zakresie odbudowywania tkanki kostnej i zmniejszania ryzyka złamań. Prawdopodobieństwo otrzymywania produktu leczniczego bez substancji czynnej jest w trakcie tego badania zerowe – uczestnicy badania otrzymają produkt leczniczy w zatwierdzonej formie lub w formie badanej, tj. jako plaster.
  • Jeśli się zakwalifikujesz, skorzystasz z badania DEXA.

Wszystkie badania kliniczne w Synexus są prowadzone pod nadzorem niezależnej Komisji Bioetycznej i za zgodą Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Aby sprawdzić czy kwalifikujesz się do wzięcia udziału w badaniu, wypełnij ankietę

Rozpocznij

Wszystko co musisz wiedzieć o badaniach

Synexus jako jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci ośrodków badań klinicznych na świecie zapewnia profesjonalne i przyjazne podejście do każdego pacjenta. Biorąc udział w badaniach klinicznych masz szansę pomóc sobie i innym pacjentom. Badania kliniczne umożliwiają pomoc badaczom poszukującym nowych terapii, z których będą korzystać pacjenci w przyszłości.

Nasze Przychodnie są zlokalizowane w największych miastach w Polsce. Nie wszystkie badania jednak są prowadzone w każdej  Przychodni.

Aby dowiedzieć się czy w Twojej okolicy jest prowadzone badanie, wypełnij formularz rejestracyjny.

Skan DEXA jest precyzyjnym rodzajem promieniowania rentgenowskiego, które mierzy gęstość mineralną kości i utratę kości. Jeśli twoja gęstość kości jest niższa niż normalnie w twoim wieku, wskazuje to na ryzyko osteoporozy i złamań kości.

Co jeśli mam osteoporozę?

Jeśli masz zdiagnozowaną osteoporozę i chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości terapeutycznych, skontaktuj się z nami 327 378 428

Poleć swoim bliskim

Jeżeli znasz kogoś, kto byłby zainteresowany wzięciem udziału w badaniach klinicznych, skontaktuj się z nami. Wzięcie udziału w badaniach klinicznych to często jedyna możliwość terapii dla wielu schorzeń, dla których obecna medycyna nie znajduje zadowalających rozwiązań. Wspólnie w trosce o zdrowie.

Poleć Synexus