Spowolnienie choroby nerek może przedłużyć życie

Przewlekłe choroby nerek należą do najbardziej powszechnych i poważnych kryzysów zdrowia publicznego na świecie. Są to również jedne z najbardziej niewidocznych chorób; często rozwijają się bezobjawowo lub dają niewielkie objawy, aż do wystąpienia późnego stadium niewydolności nerek.

Co 30 minut prawidłowo funkcjonujące nerki filtrują całą krew w organizmie, oczyszczając ją z toksyn i odpadów. Przy nieprawidłowej czynności nerek odpady i płyny mogą się gromadzić we krwi, stopniowo prowadząc do takich powikłań jak udary, choroby układu krążenia i schyłkowa niewydolność nerek.

Miejscowi lekarze i specjaliści, którzy rozumieją to skomplikowane schorzenie, chcą pomóc. Prowadzą oni badania nad nowymi lekami, które mogłyby spowolnić postęp choroby, zmniejszając ryzyko powikłań i potencjalnie chroniąc przed koniecznością dializowania lub przeszczepu nerki.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Pilnie potrzebujemy więcej możliwości leczenia przewlekłych chorób nerek. Wykonaj następny krok, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz do lokalnych badań klinicznych.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

chorobami nerek - Synexus