Egzema, znana również jako atopowe zapalenie skóry, to nie tylko problem kosmetyczny.

Egzema jest przewlekłą chorobą skóry powodującą powstawanie czerwonych, swędzących i suchych zmian skórnych w różnych okolicach ciała.

Umiarkowana lub ciężka egzema może powodować intensywny ból, swędzenie i pękanie skóry. Okresowo objawy choroby mogą się zaostrzać, szczególnie pod wpływem niektórych bodźców, takich jak zimne lub suche powietrze oraz kontakt z czynnikami drażniącymi, w tym z szorstkimi tkaninami i substancjami chemicznymi w rodzaju perfum i barwników.

Umiarkowana lub ciężka egzema może utrudniać codzienne życie, powodując nieobecność w szkole i rezygnację z wydarzeń towarzyskich. A wypryski na nieosłoniętych częściach ciała, takich jak twarz, szyja i ręce, mogą wzbudzać zakłopotanie.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Wykonaj następny krok, aby sprawdzić, czy Twoje dziecko kwalifikuje się do udziału w lokalnych badaniach klinicznych dla osób z egzemą.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Egzema (atopowe zapalenie skóry)wieku 12-17 lat. - Synexus