Dlaczego badania dotyczące nadciśnienia są tak ważne.

Wiele osób cierpiących na nadciśnienie nie ma żadnych objawów, a jednak choroba sieje spustoszenie w ich organizmie. Nieleczone lub niedostatecznie kontrolowane nadciśnienie może uszkadzać naczynia krwionośne i spowodować udar lub zawał serca.

Ponadto wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że słaba kondycja naczyń krwionośnych u pacjentów w średnim wieku zwiększa ryzyko demencji w późniejszych latach. Dzieje się tak, ponieważ w związku z uszkodzeniem zastawek serca dochodzi wówczas do zmniejszenia ilości tlenu dostarczanego do mózgu.

Mimo że zarejestrowane leki na nadciśnienie są dostępne, dla wielu pacjentów ich codzienne przyjmowanie stanowi problem, w związku z czym terapia może nie być wystarczająco skuteczna. Są też osoby przyjmujące więcej niż jeden lek lub niestosujące żadnego leczenia. Dlatego poszukujemy ochotników do udziału w badaniach naukowych oceniających nowe leki na nadciśnienie.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Wykonaj następny krok i sprawdź, czy kwalifikujesz się do udziału w prowadzonych w Twojej okolicy badaniach klinicznych dotyczących nadciśnienia (wysokiego ciśnienia krwi).

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Nadciśnienia - Synexus