Trudno osiągalna remisja choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego?

Choroba Leśniowskiego-Crohna (ChL-C) i wrzodziejące zapalenie jelita grubego (WZJG) to choroby zaliczane do nieswoistych zapaleń jelit (IBD).

Mogą one mieć charakter postępujący, co w praktyce oznacza, że przy braku odpowiedniego leczenia objawy – takie jak ból brzucha, biegunka i zmęczenie – mogą się nasilać.

Choroba Leśniowskiego-Crohna i WZJG są też chorobami „autoimmunologicznymi”. Oznacza to, że w ich przebiegu układ odpornościowy organizmu omyłkowo atakuje zdrową tkankę – w tym przypadku w różnych częściach przewodu pokarmowego. Na szczęście istnieją pewne metody leczenia, szukamy jednak większej liczby dostępnych opcji.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Zrób kolejny krok i sprawdź, czy kwalifikujesz się do lokalnego badania klinicznego dla osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Nieswoiste zapalenia jelit - Synexus