Prurigo Nodularis
- Dermatologia i problemy skórne
W Polsce obserwuje się wzrost liczby zachorowań na świerzbiączkę guzkową. Choroba ta dotyka zwykle kobiet i osób starszych, choć większość pacjentów mieści się w przedziale wiekowym od 20 do 60 lat.
Być może zgłosiłeś się do lekarza z powodu silnego swędzenia, które nie daje Ci spokoju. Jak silne jest to swędzenie? Większość pacjentów cierpiących na świerzbiączkę guzkową twierdzi, że swędzenie nie daje im spać w nocy. Wielu pacjentów musi nosić rękawiczki, aby nie drapać skóry i nie pogarszać jej stanu.
Osoby cierpiące na świerzbiączkę guzkową czują potrzebę drapania swędzących guzków skórnych, które pojawiają się, a które następnie mogą pękać i rozprzestrzeniać się po całym ciele. Mogą one pozostawić blizny, a nawet jeśli tak się nie stanie, są one niezwykle nieprzyjemne i mogą wywoływać uczucie skrępowania.
Ludzie mogą nie poświęcać wiele uwagi badaniom klinicznym, ale wszystko, od aspiryny po chemioterapię, jest dokładnie badane, zanim zostanie przepisane przez lekarza. Badania kliniczne wymagają ochotników, którzy w nich uczestniczą pod nadzorem lekarza i/lub pracowników służby zdrowia. W miarę trwania badania, lekarze
Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.
W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.
Więcej o Synexus