Ta ciężka postać świerzbiączki guzkowej powinna zniknąć - a jednak jest coraz częstsza.

W Polsce obserwuje się wzrost liczby zachorowań na świerzbiączkę guzkową. Choroba ta dotyka zwykle kobiet i osób starszych, choć większość pacjentów mieści się w przedziale wiekowym od 20 do 60 lat.

Być może zgłosiłeś się do lekarza z powodu silnego swędzenia, które nie daje Ci spokoju. Jak silne jest to swędzenie? Większość pacjentów cierpiących na świerzbiączkę guzkową twierdzi, że swędzenie nie daje im spać w nocy. Wielu pacjentów musi nosić rękawiczki, aby nie drapać skóry i nie pogarszać jej stanu.

Osoby cierpiące na świerzbiączkę guzkową czują potrzebę drapania swędzących guzków skórnych, które pojawiają się, a które następnie mogą pękać i rozprzestrzeniać się po całym ciele. Mogą one pozostawić blizny, a nawet jeśli tak się nie stanie, są one niezwykle nieprzyjemne i mogą wywoływać uczucie skrępowania.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Ludzie mogą nie poświęcać wiele uwagi badaniom klinicznym, ale wszystko, od aspiryny po chemioterapię, jest dokładnie badane, zanim zostanie przepisane przez lekarza. Badania kliniczne wymagają ochotników, którzy w nich uczestniczą pod nadzorem lekarza i/lub pracowników służby zdrowia. W miarę trwania badania, lekarze

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Przejdź dalej, aby sprawdzić, czy możesz kwalifikować się do udziału w lokalnych badaniach klinicznych nad świerzbiączką guzkową

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Prurigo Nodularis - Synexus

Prurigo Nodularis

Obszar terapii
  • Dermatologia i problemy skórne