Przewlekła niewydolność serca występuje coraz częściej na całym świecie, a liczba zachorowań wzrasta z każdym rokiem. Niestety, niewydolność serca idzie w parze z przewlekłą chorobą nerek. Naukowcy prowadzą badania nad lekami, które mogą pomóc w zmniejszeniu wysokiego ryzyka, na jakie narażone są miliony pacjentów cierpiących zarówno na niewydolność serca, jak i choroby nerek.

Szacuje się, że 38 milionów ludzi na całym świecie cierpi na przewlekłą niewydolność serca, co prowadzi do ponad 1 miliona hospitalizacji w samych Stanach Zjednoczonych oraz Europie, a w skali globalnej kosztuje 108 miliardów dolarów. Co gorsza: choroby serca są silnie związane z chorobami nerek.

Niewydolność serca oznacza, że serce nie jest w stanie dobrze pompować krwi, co może powodować zmniejszenie ilości tlenu dostarczanego do nerek i wywołać chorobę nerek. Jeśli nerki nie pracują prawidłowo, zmienia się poziom hormonów, co powoduje wzrost ciśnienia krwi – serce pracuje ciężej, co pogarsza niewydolność serca.

Pacjenci z niewydolnością serca często cierpią również na choroby nerek. To błędne koło może prowadzić do śmierci – choroba serca jest główną przyczyną śmierci osób dializowanych.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Wykonaj następny krok, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do lokalnych badań klinicznych dla osób z niewydolnością serca i przewlekłą chorobą nerek.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Przewlekła niewydolność serca - Synexus