Niepokoi Cię uporczywy kaszel ?

W przypadku występowania kaszlu utrzymującego się przez kilka miesięcy lub dłuższy okres, nie są Ci obce uczucia frustracji i lęku, jakie może on wywołać. Kaszel może powodować przerywany sen, utrudniać koncentrację i przeszkadzać innym osobom przebywającym w Twoim otoczeniu.

Podczas gdy, w przypadku kaszlu, niektórym pacjentom pomagają leki dostępne na receptę i bez recepty, wiele innych osób nie odczuwa żadnej ulgi. Wielu pacjentów poddaje się będąc w przekonaniu, że nie są w stanie sobie pomóc

Są jednak inne możliwości, które możesz rozważyć. Poszukujemy ochotników do wzięcia udziału w badaniach klinicznych, mających na celu zrozumienie specyfiki przewlekłego kaszlu i pomoc w znalezieniu nowych metod leczenia.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne to medyczne badania naukowe, w których testowane są eksperymentalne leki i metody leczenia.

Choć z reguły ludzie nie zastanawiają się zbyt często nad badaniami klinicznymi, wszystkie leki – od aspiryny po chemioterapię – zostały dokładnie przebadane, zanim zaczęły być przepisywane przez lekarzy.

Do prowadzenia badań klinicznych niezbędni są ochotnicy, którzy uczestniczą w nich pod nadzorem lekarza i/lub innych przedstawicieli zawodów medycznych. W miarę postępu badania lekarze gromadzą coraz więcej informacji na temat testowanego leku lub metody leczenia. Jedynie poprzez prowadzenie badań klinicznych możemy dowiedzieć się, czy leki i metody leczenia są skuteczne i bezpieczne.

Wystarczy kilka minut

Zacznij już teraz

Aktualizacja dotycząca COVID-19 – działamy nadal.

Dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i pacjentów, ośrodki Synexus działają w oparciu o model „COVID-19 SMART”. Oznacza to, że stosujemy najlepsze praktyki, by ograniczyć potencjalny kontakt z wirusem, a także podejmujemy wszelkie możliwe starania w celu zapewnienia by nasze ośrodki pozostały otwarte i dostępne na potrzeby badań naukowych.

Działania, które podejmujemy w ramach modelu COVID-19 SMART w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to m.in.:

  • Znaczne zwiększenie dostępności wizyt wideo
  • Zapewnienie, by we wszystkich poczekalniach stosowane były zasady dystansu społecznego
  • Kontynuowanie praktyki dokładnego sprzątania i dezynfekowania gabinetów lekarskich pomiędzy wizytami poszczególnych pacjentów
  • Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej przez wszystkich członków personelu w naszych przychodniach

Wykonaj następny krok, aby sprawdzić, czy możesz zostać zakwalifikowany do lokalnych badań klinicznych dla osób z przewlekłym kaszlem.

Zacznij już teraz

W pełni zaangażowana w prowadzenie badań klinicznych spółka Synexus od ponad 25 lat zajmuje się badaniem skuteczności nowych leków i metod leczenia. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu klinicznych badań naukowych dzięki ponad 180 ośrodkom na całym świecie. Każdy ośrodek posiada własny dedykowany zespół odpowiednio przeszkolonych lekarzy i pielęgniarek zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom komfortu i profesjonalizmu.

Więcej o Synexus

Przewlekły kaszel - Synexus